Přeskočit na obsah
MINI ACEMAN (J05)

Elektrické. Jedinečné. Typické MINI.

 • K objednání od 12.6.2024
 • Cena od 845 000 Kč s DPH

Nové MINI Aceman je prvním modelem MINI navrženým výhradně pro čistě elektrický pohon s lokálně nulovými emisemi. Díky tomu se dokonale hodí do městského prostředí a zároveň nabízí charakteristické MINI potěšení z jízdy jako v motokáře. Pětidveřový vůz s interním kódem J05 a délkou 4,08 m zaujímá v modelové řadě značky pozici mezi kompaktnějším MINI Cooper (J01) a větším MINI Countryman (U25).

Obsah:

 1. Design
 2. Interiér
 3. Modely a výbava
 4. Pohon a nabíjení
 5. Jízdní vlastnosti
 6. Digitální zážitky
 7. Asistenční systémy
 8. Fotogalerie

1. Design

Progresivní vzhled.

Nové MINI Aceman svými čistými a minimalistickými tvary zdůrazňuje designovou podobnost s ostatními členy rodiny MINI. Zároveň má toto čistě elektrické SAV svůj vlastní, jedinečný charakter. Hlavním vizuálním prvkem přední části je velká osmiúhelníková maska. Výrazné LED světlomety vyjadřují nové pojetí designu. Jejich moderní lichoběžníkový tvar, plynule navazující na plochy kapoty, propůjčuje přední části nezaměnitelný výraz. Tyto čisté linie nepotřebují žádné chromované prvky k tomu, aby posílily svěží a mladistvý vzhled MINI Aceman.

MINI ACEMAN (J05)
 1. LED světlomety dávají volitelně na výběr ze tří designů světelných podpisů pro denní svícení.
 2. Osmiúhelníková maska chladiče.
 3. Kola o průměrech 17 až 19 palců v závislosti na zvoleném stupni výbavy.
MINI ACEMAN (J05)
 1. Střešní ližiny jsou součástí standardní výbavy.
 2. Volitelně jsou k dispozici zadní LED světla s možností výběru ze tří světelných podpisů pro denní svícení.
 3. Masivní ochranný prvek spodní části podtrhuje všestranný a sportovní charakter tohoto crossoveru

MINI Aceman přináší nový rozměr. Je kompaktnější než Countryman a prostornější než třídveřový model.

MINI ACEMAN (J05)

Všechny rozměry jsou uvedeny v milimetrech a mohou se lišit v závislosti na modelu a volitelné výbavě.

2. Interiér

Maximální minimalismus. Maximální digitalizace.

Interiér nového MINI Aceman byl zcela záměrně zredukován jen na to nejdůležitější. Důraz je zde kladen na volant, centrální kruhový displej a lištu s přepínači. Interiér vychází z minimalistického pojetí klasického Mini. Přepracovaný volant se do této tradice okamžitě zařazuje. Vizuální roli třetího ramene sportovního volantu přebírá výrazný látkový pásek. Centrálním přístrojem je nyní extrémně tenký kruhový a propracovaný OLED displej s pouze naznačeným rámečkem. Spojuje v sobě funkce sdružených přístrojů a centrálního displeje. Je také hlavním prvkem nových zážitků při aktivaci jednoho z až osmi volitelných režimů MINI Experience. Každý režim mění vzhled a výraz interiéru.

MINI ACEMAN (J05)
 1. MINI Interaktivní jednotka s dotykovým OLED displejem s vysokým rozlišením. Průměr kruhového centrálního přístroje je 240 mm. Grafické uživatelské rozhraní a struktura menu jsou přizpůsobeny pro MINI Operační systém 9.
 2. Palubní deska zdůrazňuje minimalistický design interiéru, který je zcela prostý kůže a chromu. Místo toho používá nové propracované udržitelné materiály, jako je recyklovaná textilie.
 3. Na liště s přepínači jsou umístěné přepracované ovládací prvky pro okamžitý přístup k často používaným funkcím.
 4. Nový, volitelně dodávaný sportovní volant má tříramenný design, jehož součástí je látkový pásek.
 5. Volitelný MINI Head-Up Displej promítá informace přímo do zorného pole řidiče.

3. Modely a výbava

ModelDruh pohonuVýkonCena vč. DPH
MINI Aceman Eelektrický pohon135 kW/184 k845 000 Kč
MINI Aceman SEelektrický pohon160 kW/218 k954 200 Kč

Emise a spotřeba CO2

MINI Aceman E: kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,9–14,1 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km; třída CO2: A; dojezd v km podle WLTP: 294–310.

MINI Aceman SE: kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,8–13,9 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km; třída CO2: A; dojezd v km podle WLTP: 382–406.

Moderní mobilita se čtyřmi výbavami a mnoha možnostmi individualizace.

Už v základním provedení je nové MINI Aceman naprosto nezaměnitelné a ideálně vybavené pro jízdu ve městě. Standardně například disponuje Parkovacím asistentem, který výrazně usnadňuje parkování. Velké víko zavazadlového prostoru a v poměru 60/40 dělená opěradla zadních sedadel tohoto SAV značně usnadňují nakládání a převážení nákupů. Již standardní podvozek garantuje na všech typech silnic nezaměnitelné jízdní
zážitky.

K dispozici je řada extravagantních barev karoserie a celkem čtyři úrovně výbavy. Nabídka sahá od minimalistické výbavy Essential až po sportovní a expresivní výbavu John Cooper Works.

MINI ACEMAN (J05)

Standardní výbava MIN Aceman.

Exteriér

 • 17palcová kola z lehké slitiny X-spoke
 • Střešní ližiny
 • LED světlomety a zadní LED světla
 • Elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Vyhřívané trysky ostřikovačů čelního skla

Pohon

 • Elektronická parkovací brzda
 • Servotronic – posilovač řízení měnící svůj účinek v závislosti na rychlosti jízdy
 • Standardní podvozek s dvouplášťovými plynovými tlumiči, pro tento model specifické vinuté pružiny a protiprokluzový systém
 • Přední náprava s jedním spodním ramenem, zadní víceprvková náprava

Asistenční systémy.

 • Parkovací asistent včetně aktivního ukazatele vzdálenosti při parkování, couvací kamera a asistent pro jízdu s přívěsem
 • Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí
 • Asistent řízení a udržování v jízdním pruhu

Interiér

 • Bílé osvětlení nástupního prostoru
 • Držák nápojů v přední části středové konzoly
 • Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 60/40
 • Zavazadlový prostor s odnímatelným panelem podlahy a dalším nákladovým prostorem pod ním
 • MINI Interaktivní jednotka se skleněným OLED displejem
 • Stereo audiosystém se šesti reproduktory a výkonem 100 W

4. Pohon a nabíjení

Hospodárné, svižně akcelerující a se spoustou potěšení z jízdy.

MINI Aceman bude při zahájení svého prodeje nabízeno ve dvou provedeních. Obě budou mít synchronní elektromotor s trvalými magnety (PSM) pohánějící přední kola. Aktuálním vrcholem nabídky je MINI Aceman SE s výkonem 160 kW/218 k a maximálním točivým momentem 330 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 7,1 sekundy. Vysokonapěťová baterie s využitelnou kapacitou 49,2 kWh umístěná v podlaze zajišťuje dojezd až 406 km podle WLTP. Kombinovaná spotřeba elektřiny činí 14,8 až 13,9 kWh na 100 kilometrů*.

MINI ACEMAN (J05)
Pohonné jednotky a doba nabíjení:MINI Aceman EMINI Aceman SE
VýkonkW/k135 (184)160 (218)
Točivý momentNm290330
Kapacita baterie (netto)kWh38,549,2
Max. nabíjecí výkon AC/DCkW11/7011/95
Doba nabíjení DC 10–80 %h:mm0:280:31
Doba nabíjení AC 0–100 %h:mm4:15 (11 kW)5:45 (11 kW)

5. Jízdní vlastnosti

Sportovní agilita jako vrozená vlastnost.

Jízdní vlastnosti nového čistě elektrického crossoveru jsou výjimečně dynamické, čti: typicky MINI. Velkou zásluhu na tom má nízko položené těžiště a profesionálně naladěný podvozek. Součástí standardní výbavy jsou velmi tuhé stabilizátory, zlepšující přesnost řízení a zároveň zabraňující náklonům karoserie v rychle projížděných zatáčkách.

Klíčovým prvkem typického MINI pocitu z jízdy jako v motokáře je sériově dodávaný posilovač řízení s proměnným účinkem Servotronic. Velmi citlivě reaguje na pokyny řidiče a nabízí autentickou zpětnou vazbu. Přímo v motorech řízený protiprokluzový systém znamená pro MINI Aceman v jeho segmentu jedinečnou výhodu. Tento systém pracuje výrazně rychleji a poskytuje větší komfort než konkurenční systémy kontroly trakce. Zároveň zajišťuje nejlepší možnou trakci na všech typech povrchů bez ohledu na jejich stav.

MINI ACEMAN (J05)

6. Digitální zážitky

Intuitivní obsluha je samozřejmostí.

Stejně jako všechny vozy MINI nové generace je i MINI Aceman vybaveno MINI Operačním systémem 9. Ten byl vyvinut přímo v BMW Group a byl navržen pro hlasové a dotykové ovládání. Jeho hlavním prvkem je MINI Interaktivní jednotka: kruhový centrální displej s průměrem 240 milimetrů. Rozhraní MINI Operačního systému 9 je velmi podobné intuitivnímu ovládání aplikací na telefonech. Hlavní menu je umístěno uprostřed OLED displeje s vysokým rozlišením. Zde si uživatelé mohou snadno vybrat a spustit personalizovaný obsah. Živé widgety umožňují okamžitý přístup k položkám menu, jako jsou nastavení vozidla, kontakty nebo zábavní funkce, a to přejetím prstu nebo dotykem. Stavový řádek ve spodní části displeje využívá záložky umožňující přímý přístup k často používaným položkám menu, jako je navigace nebo telefonování. Stále jsou viditelné také funkce klimatizace. Jejich používání je tedy stejně intuitivní jako používání fyzických tlačítek. Horní část displeje je vyhrazena pro informace důležité pro řízení, jako je rychlost jízdy. Volitelný Head-Up Displej zobrazuje nejdůležitější informace související s jízdou přímo do zorného pole řidiče.

MINI ACEMAN (J05)

Zažijte rozdíl: až osm osobitých režimů MINI Experience pro jedinečné zážitky.

7. Asistenční systémy

Špičková bezpečnost. Snadné parkování.

Nové MINI Aceman usnadňuje díky svým standardně a volitelně dodávaným asistentům každodenní život bez ohledu na dopravní situaci. Řidiči mají větší jistotu a mohou si užívat bezpečnější a příjemnější jízdu. Parkovací asistent Plus je k dispozici také jako součást paketu L, zatímco paket XL zahrnuje i Driving Assistant Plus.

MINI ACEMAN (J05)

Standardně dodávané asistenční systémy.

 • Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí
 • Ukazatel rychlostních limitů
 • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu s aktivním vracením do jízdního pruhu
 • Varování před čelním nárazem s brzdnou funkcí
 • Vyhýbací asistent

Parkovací asistent a systém pro automatické udržování rychlosti jsou součástí standardní výbavy. Volitelné asistenční systémy z vyšších kategorií pro ještě větší bezpečnost na silnici.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁM ZAŠLETE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

8. Fotogalerie