Přeskočit na obsah

NABITÉ VÁŠNÍ.

Přijměte neočekávané. Zažijte nové potěšení. První elektrické MINI je vývojovým krokem, který spojuje pro MINI typický pocit v motokáře a ikonický design. Přepněte na nový městský elektrický životní styl.

PULZUJÍCÍ VÝKONY.

ZCELA NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI.

POCIT Z JÍZDY JAKO V MOTOKÁŘE. ZINTENZIVNĚNÝ.

Převzali jsme charakteristickou ovladatelnost MINI a energický sportovní styl a přidali nový druh pohonu pro ještě větší potěšení z jízdy. Jakmile projedete první zatáčkou, zjistíte, že elektrické MINI je MINI ve své nejintenzivnější podobě – a zmocní se vás naprosto jedinečným způsobem.

OKAMŽITÝ NÁSTUP SÍLY.

Na semaforech se nepočítá pouze výkon (k), ale také jaký máte k dispozici točivý moment (Nm). Plně elektrické MINI vám maximální točivý moment nabídne okamžitě. Zážehový motor se totiž pro točivý moment musí vytočit do otáček a následně ho přes převodovku přenést na kola.

Takže jakmile padne zelená a vy sešlápnete plyn, točivý moment nastoupí okamžitě a nabídne vzrušující agilitu a strhující zrychlení.

JEDEN RYCHLOSTNÍ STUPEŇ. ŽÁDNÉ ŘAZENÍ.

Dokonce zásluhou vysokého točivého momentu a vysokých otáček elektromotoru nepotřebuje vaše plně elektrické MINI spojku a vy můžete kdykoli a v jakékoli rychlosti okamžitě akcelerovat. Je to všechno o jednoduchosti a možnosti zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy, a to bez časové prodlevy a přerušování akcelerace řazením.

SKUTEČNÉ MINI.

Elektrické MINI je originální ikonou, nyní znovu nabitou pro silnice zítřka. Je poháněno vysokonapěťovou baterií s 96 články a kapacitou 32,6 kWh, která je umístěna pod podlahou mezi předními sedadly a pod zadními sedadly. Na tomto místě situovaná baterie dává plně elektrickému MINI mimořádně nízké těžiště, což nejen zlepšuje jeho stabilitu a ovladatelnost, ale přináší ještě více zábavy v zatáčkách.

Úplně cítíte, jak sedíte blízko silnice. Jeho široký rozchod a tuhý podvozek vás pevně drží při zemi ve chvíli, kdy dynamicky projíždíte zatáčkami.

IKONICKÝ DESIGN.

ZCELA NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI.

NADČASOVÁ KLASIKA. ELEKTRIFIKOVANÁ.

Elektrické MINI, které kombinuje aerodynamické tvary s novými výraznými charakteristickými detaily, je navrženo tak, aby doplňovalo pulzující městský život a současně maximalizovalo váš zážitek z jízdy. Sebejisté, avšak okouzlující – představuje tradici a směřuje vstříc pestré a vzrušující budoucnosti.

AERODYNAMICKÁ MASKA CHLADIČE.

Elegantní a fascinující maska chladiče dostala velmi moderní interpretaci ztělesňující historii i budoucnost MINI. Je téměř zcela uzavřená, což výrazně zlepšuje aerodynamiku. Zdobí ji výrazný žlutý proužek a logo „MINI Electric“, které jí dodávají svěží charakter. To vše je fantastickým způsobem podtrženo ikonickými, minimalisticky provedenými předními světelnými prstenci.

DVOUBAREVNÁ 17” KOLA Z LEHKÉ SLITINY MINI ELECTRIC CORONA SPOKE.

Tato elegantní kola z lehké slitiny vyzařují neohrožený temperament a auru městské suverenity, současně představují MINI ve jeho nejintenzivnější podobě. Výrazný asymetrický vzhled, který se vyznačuje jedinečným stylem, je téměř zcela uzavřený, což dále zlepšuje aerodynamické vlastnosti plně elektrického MINI.

ŽLUTÁ BARVA MINI ENERGETIC YELLOW.

Nápadné akcenty ve žluté barvě Energetic Yellow dodávají vašemu plně elektrickému MINI na silnici vysoce nezaměnitelnou osobitost. Jsou nepřehlédnutelné, avšak decentní, a hrdým způsobem reprezentují vámi zvolený druh pohonu.

LED PŘEDNÍ A ZADNÍ SVĚTLOMETY.

Stejně jako MINI, grafika britské vlajky Union Jack přesahuje čas a představuje dlouhou a bohatou historii. Zadní LED světla plně elektrického MINI jsou tvořena dvoudílným motivem, který odkazuje na ikonický symbol. Spletitá preciznost a hloubka provedení skýtají zvláštní dávku individuality. Adaptivní LED světlomety MINI s technologií Matrix v přední části vozu automaticky upravují intenzitu světla a jeho rozptyl podle konkrétních podmínek a vozidel vpředu. Významně zvyšují bezpečnost při jízdě v noci.

TICHÁ REVOLUCE.

ZCELA NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI.

PROJÍŽDÍ MĚSTEM JAK NŮŽ MÁSLEM.

Dynamické, avšak jemné plně elektrické MINI nabízí zcela nový zážitek z jízdy. Téměř naprosté ticho, které si užíváte, vás zbavuje stresu z jízdy městem. Můžete se tak soustředit na to podstatné, třeba jak dobře hraje vaše hudba z hifi systému od Harman Kardon.

JÍZDA MĚSTEM S JEDNOPEDÁLOVÝM OVLÁDÁNÍM.

Vaše plně elektrické MINI můžete téměř po většinu času ovládat jediným pedálem a jím zrychlovat a brzdit. Motor je přímo spojen s koly, takže když sundáte nohu z pedálu, funguje jako generátor a umožní plně elektrickému MINI zpomalit rychleji než vůz se zážehovým motorem. Při každém zastavení na semaforech tímto způsobem dobíjíte baterii.

ŽÁDNÝ ZVUK MOTORU.

Plně elektrické MINI je tak tiché, že jsme museli pro ochranu chodců instalovat zvukový generátor, který ostatní účastníky silničního provozu upozorní na jeho přítomnost. Není potřeba motor vytáčet a kromě mírného hučení při akceleraci je jediným hlukem ten zvenčí. A to ještě pouze ve vyšších rychlostech.

MÉNĚ HLUKU. KVALITA ŽIVOTA.

Negativní vlivy vysoké hlučnosti nedopadají pouze na sluch. Mohou vést ke stresu a oslabit naši schopnost soustředit se a koncentrovat. Elektrické MINI je ztělesněním klidu a bezhlučnosti a nabízí útočiště pro relaxaci a reflexi.

POHLCUJÍCÍ DIGITÁLNÍ ZÁŽITEK.

ZCELA NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI.

SNADNĚJŠÍ MOBILITA S MINI CONNECTED.

Hladce vás propojí s vaším elektrickým MINI.

KOKPIT.

Díky prémiovým technologiím uvnitř vozu je jízda stejně pohodlná, jako elektrizující. Nový sdružený digitální přístrojový panel je speciálně navržen pro elektrické MINI. Tvoří ho 5,5palcový barevný displej, umístěný za volantem a navržený v luxusním černém provedení Black Panel.

Svým řešením dokonale doplňuje dotykový displej MINI Connected s vysokým rozlišením ve středu palubní desky, jehož prostřednictvím s vaším MINI komunikujete. Je vybaven inovativními aplikacemi a službami MINI Connected, které jsou speciálně navrženy pro elektromobilitu.

SLUŽBY EDRIVE.

Služby MINI eDrive byly vyvinuty speciálně pro nové elektrické MINI tak, aby usnadnily život s ním. Poskytují například užitečné údaje, jako je aktuální dojezd, stav nabití baterie a místo, kde se nachází nejbližší nabíjecí stanice.

Také vám řekne, jak zvýšit dojezd tím, že zohledňuje vaše individuální jízdní návyky a určuje nejefektivnější trasu. Ať už tedy chcete jet sportovně, nebo se jen tak projíždět a prodloužit dojezd vozu, vždy máte vše pod naprostou kontrolou.

VŽDY PO VAŠEM BOKU.

Prostřednictvím aplikace MINI Connected si vždy budete moci vychutnat bezproblémové připojení k vašemu plně elektrickému MINI bez ohledu na to, kde se nacházíte. Na dálku lze aktivovat funkce, jako je klimatizování interiéru či zamykání/odemykání dveří, ještě před odjezdem. Z vašeho chytrého telefonu můžete kontrolovat stav nabití baterie a dojezd vozidla. Dokonce můžete ovládat proces nabíjení ve chvíli, kdy je MINI připojeno k elektrické síti.

Aplikace také poskytuje dopravní informace, předpovědi počasí, polohu nejbližší nabíjecí stanice a obecné body zájmu. Trasu můžete naplánovat včetně dopravních informací a cíl poslat do navigačního systému svého plně elektrického MINI.