Přeskočit na obsah
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Čistě elektrické MINI Cooper je pátá generace třídveřového modelu, který navazuje na tradici značky charakteristickým designem MINI a současně symbolizuje čistě elektrickou budoucnost. Elektrifikovaný pocit z jízdy jako v motokáře a pohlcující uživatelský zážitek posouvají DNA MINI na zcela novou úroveň. Puristický design a elektrický pohon nového MINI Cooper jsou zaměřeny na potěšení z jízdy ve městě.

Obsah:

 1. Exteriér
 2. Interiér
 3. Nabíjení a dojezd
 4. Jízdní zážitky
 5. Udržitelnost
 6. Modely a ceny
 7. Fotogalerie
MINI 3dveřové
Cena:Od 795 600 Kč
Výkon:136 PS (100kW) – 231 PS (170 kW)
Počet sedadel:4 sedadla
Dojezd:Až 400 km

1. Exteriér

Nové elektrické MINI Cooper je nejcharismatičtější formou jednoduchosti. Drželi jsme se našeho přístupu „méně je více“, zbavili jsme se nadbytečných prvků a začali jsme redukovat, redukovat a redukovat. Jeho čisté a hladké povrchy, elegantní linie a vyvážené proporce vytvořily pečlivě propracovaný celek, který ohromí svým jasně patrným sebevědomím.

STÁLE VYSTUPUJE Z DAVU.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Podmanivý vzhled nového elektrického MINI Cooper je definován ikonickým designem přední části a krátkými převisy. Přispívá k němu také výrazná osmiúhelníková maska chladiče a elegantní kruhové LED světlomety, které působí moderně a futuristicky.

CO SE BUDE DÍT DNES VEČER?
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Kromě standardně dodávaných výkonných a hospodárných LED světlometů jsou volitelně k dispozici LED světlomety s rozšířenými funkcemi. Jsou vybaveny inteligentní adaptivní funkcí potkávacích světel a odbočovacími světly, takže zajišťují lepší osvětlení prostoru po stranách vozu, a to jak ve městě, tak na venkovských silnicích i na dálnicích.

Záleží na tom, jak se dnes cítíte: u svého elektrického MINI Cooper si můžete zvolit jeden ze tří nabízených světelných podpisů.

PODÍVEJTE SE, CO JE VZADU.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Zadní světla s novým trojúhelníkovým tvarem ohromí svojí propracovaností, která zadní části dodává mimořádnou dávku individuality. Stejně jako u předních světlometů, můžete i zde podle nálady měnit podobu světelného představení na uvítanou a pro rozloučení.

VÍTÁNI JSTE VŽDY.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Nastoupení do Vašeho elektrického MINI Cooper je vždy speciálním okamžikem. Když ke svému MINI přicházíte nebo od něj odcházíte, světelné představení Vás v duchu Vaší nálady přivítá nebo se s Vámi rozloučí. Volitelně totiž může být vybaveno předními světlomety a zadními světly s trojicí nastavitelných světelných podpisů nebo projekcí loga na zem vedle dveří řidiče a spolujezdce.

2. INTERIÉR

Purista s důvtipem. Pro nové elektrické MINI Cooper je typický minimalismus, komfort a inovace.

OLED, OLED OLED OLED.

Tlukoucím srdcem a hlavním prvkem Vaší palubní desky je nový, působivě tenký centrální displej. Nejmodernější technologie OLED, průměr 240 mm a mimořádně kvalitní krycí sklo vytvářejí výrazný a minimalistický celek. Slouží jako přístrojový panel, infotainment a komunikační centrum. Světovým unikátem je kruhový tvar tohoto OLED displeje.

PALUBNÍ DESKA REDUKOVÁNA.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Snažili jsme se vše co nejvíce zjednodušit, ale současně přidat něco navíc. První věcí, které si uvnitř všimnete, je celkově čisté a přehledné uspořádání; je to stejné, jako tomu bylo v ikonickém interiéru původního Mini. Vše bylo redukováno na samotnou podstatu. Nízká, ale rozměrná palubní deska je ideálním základem pro výjimečný centrální OLED displej a pět přepínačů pod ním, které společně tvoří hlavní MINI Interaktivní jednotku.

JEN TO PŘEPNI.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Vše, co potřebujete, od parkovací brzdy, voliče převodovky až po volbu režimů MINI Experience, je vzdálené na pouhý pohyb přepínače. Pět intuitivních ovladačů dostalo nový vzhled a podobu, takže jsou nyní snadněji k dosažení, jednodušeji se obsluhují a lépe se s nimi hraje.

PROTÁHNE VÁS ZATÁČKAMI.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Zábava začíná okamžitě, jakmile se dotknete volantu. Tím, že jsme ho přepracovali a mírně zmenšili, jsme ještě více zintenzivnili pro MINI typický pocit z jízdy jako v motokáře. Místo spodního ramene má nyní stylový ozdobný látkový pásek. Levý ovládací panel je navržen na obsluhu asistenčních systémů, pravý panel slouží k obsluze zábavních funkcí, inteligentního asistentu a komunikačních systémů.

INOVATIVNÍ MATERIÁLY.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

MINI vytvořilo zcela novou podobu estetiky používáním textilií. Nový materiál, který používáme na palubní desce a obložení dveří, vytváří atmosféru mimořádného komfortu. Použitá látka vyrobená unikátní 2D technikou tkaní se vyznačuje vysokou kvalitou a snadným čištěním. Na dotek působí luxusně, umožňuje mnoho designových úprav a slouží jako dokonalé plátno pro Vaše vzrušující projekce jednotlivých režimů MINI Experience.

REŽIMY MINI EXPERIENCE.

Vidět, slyšet a cítit vlastní náladu. Režimy MINI Experience jsou Vaší vstupní branou do světa propojení a zážitků. Probudí Vaše smysly. Každý režim je doplněný vlastním kreativním pojetím designu a palety zvuků. Jediným pokynem můžete kompletně změnit vzhled a výraz celého interiéru.

Nový MINI Operační systém 9 přináší zcela nový intuitivní uživatelský zážitek a zajišťuje, že na každé své cestě jste ve spojení a máte vše pod kontrolou více než kdykoli předtím. Je navržen pro interakci prostřednictvím dotykového OLED displeje a hlasu s využitím digitálního asistenta MINI. Díky tomu si teď můžete užít více inteligentní personalizace a emocí než kdykoli předtím.

3. NABÍJENÍ A DOJEZD

Zde zjistíte, jaké výhody přináší nový elektrický životní styl, kolik ušetříte, jak často budete muset nabíjet a jak snadná může být jízda na elektřinu.

NĚKOLIK KRÁTKÝCH RAD.
10–80 %Nabití baterie udržujte v tomto rozmezí.
20 °CPokud vyrazíte na cestu přibližně při této teplotě, prodloužíte tím svůj dojezd.
50–70 KM/HTo je optimální rychlost pro nejhospodárnější cestování.

SNADNÉ NABÍJENÍ KDYKOLI A KDEKOLI.

Nabíjení elektrického MINI Cooper je snadné a rychlé, takže vždy budete připraveni vyrazit na cestu. Podíváme se na to, jak můžete ušetřit peníze a maximalizovat dojezd, a to jak doma nebo v práci, tak na cestách.

NABÍJENÍ DOMA.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

K nabíjení doma nepotřebujete žádnou složitou instalaci nebo vybavení, vše, co je třeba, si můžete objednat společně se svým vozem. Ale nejjednodušším způsobem je použít nabíječku wallbox, která je schopna poskytnout výkon až 22 kW. Pokud máte zájem o instalaci nabíječky MINI Wallbox nebo nabíječky od některého z našich partnerů, rádi Vám pomůžeme najít specialistu ve Vašem okolí.

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Vše, co je potřeba k nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích, je součástí standardní výbavy Vašeho nového MINI. Řeč je o nabíjecí kartě MINI a nabíjecím kabelu Mode 3. Můžete využít trvale rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic, které pracují jak se střídavým proudem (AC) prostřednictvím konektoru Mode 2, tak s konektorem CCS se stejnosměrným proudem (DC), s nímž můžete nabíjet výkonem až 95 kW. Můžete využívat atraktivní tarify a nabíjecí balíčky.

Díky kombinaci dostatečného nabíjecího výkonu a stabilního nabíjení v průběhu celého procesu se se svým MINI můžete ke svému cíli vydat mnoha cestami a vždy mít k dispozici několik možností nabíjení.

NABÍJENÍ V PRÁCI.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Mnoho zaměstnavatelů nyní využívá elektromobilitu a nabízí skutečně moderní pracovní prostředí tím, že svým zaměstnancům poskytuje možnost nabíjení elektromobilů. To je nyní považováno za součást zaměstnaneckých benefitů a jedná se o jeden z nástrojů, jak si zaměstnance udržet a zároveň zvýšit jejich spokojenost na pracovišti. Pokud Váš zaměstnavatel ještě nezavedl možnost nabíjení na pracovišti a je k tomu vhodný prostor, proč mu nenavrhnout, že by to mohl být dobrý nápad? Pro Vaši společnost mohou být k dispozici slevy a další pobídky na financování programu elektrifikace a nabíjecí infrastruktury.

VYUŽIJTE APLIKACE MINI.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Nejbližší nabíjecí stanice je vždy jen klik od Vás. Snadno ji najdete v aplikaci MINI a pošlete si ji do navigace svého MINI. Tím se zbavíte veškeré nejistoty, protože budete mít vše pod kontrolou. Funkce výpočtu trasy včetně nutných nabíjení Vás do cíle dovede bezpečně a bez zpomalení. Umožňuje snadno plánovat nabíjení a autorizovat platby, může také poskytovat informace o tarifech a odhady nákladů při nabíjeních na veřejných stanicích. Umožňuje též na dálku sledovat, kdy je Vaše MINI připojeno k nabíjecí stanici, a zjistit tak, kdy je možné odjet.

Časy dobíjení
Elektrické MINI Cooper ENa cestách: 28 minDoma: 4:30 hod.
až 75 kW při nabíjení stejnosměrným proudem z 10 na 80 %11 kW při nabíjení střídavým proudem z 0 na 100 %
Elektrické MINI Cooper SE.Na cestách: 30 minDoma: 5:15 hod.
až 95 kW při nabíjení stejnosměrným proudem z 10 na 80 %11 kW při nabíjení střídavým proudem z 0 na 100 %

4. JÍZDNÍ ZÁŽITKY

Abychom dosáhli maximálního pocitu jízdy jako v motokáře, aplikovali jsme již do základního konceptu elektrického MINI Cooper odpovídající konstrukční principy. Jízdní dynamiku jsme zlepšili například snížením těžiště, které zajistilo kromě jiného i uložení baterie v podlaze.
Vzrušující ovladatelnosti typické pro MINI jsme dosáhli ideálním rozložením hmotnosti, ostrým převodem řízení a použitím malého volantu.
Širší pneumatiky umožňují dosáhnout většího příčného zrychlení a poskytují více přilnavosti. Zejména v režimu Go-Kart se projeví dokonalé sladění nejnovějšího hardwaru a softwaru, jejichž výsledkem je ještě více hravosti.

MINI Cooper EMINI Cooper SE
Výkon135 kW
290 Nm
160 kW
330 Nm
0–100 km/h7,2 s6,7 s
Maximální rychlost170 km/h180 km/h
Dojezd WLTP305 km402 km

5. UDRŽITELNOST

MINI již učinilo značný pokrok v otázkách udržitelnosti výroby, uvědomujeme si ale, že stále ještě před sebou máme dlouhou cestu.

NÁŠ ZÁVAZEK.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

V MINI se snažíme být průkopníky vyváženosti mezi výkonností s ikonickým designem vozů MINI a šetrným přístupem k životnímu prostředí. Naše činy vycházejí právě z tohoto závazku. Nyní například nabízíme interiéry nevyužívající materiály pocházející ze zvířat, například kůži, a vyrobené z udržitelných, částečně recyklovaných materiálů. Náš 2D plochý úplet pro palubní desky, výplně dveří a kryty schránek je z více než 90 % vyroben z recyklovaných polyesterových vláken. Na naše kola nové generace se nově používá až 70 % druhotného hliníku.

ALTERNATIVNÍ MATERIÁLY.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Pro MINI jsou nyní k dispozici interiéry bez použití materiálů pocházejících ze zvířat, můžeme nabídnout zajímavé alternativy kůže. Inovativní čalounění sedadel vyrobené z pletených 100% recyklovaných textilií, které poskytují stejnou prvotřídní kvalitu a komfort sezení jako kůže, zajišťují, že pokud jde o vzhled, pocit při dotyku a funkčnost, nedochází ke kompromisům. Naše nové volanty splňují všechna náročná kritéria z pohledu vzhledu, opotřebení a odolnosti.

RECYKLOVANÉ TKANINY A TEXTILIE.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Palubní deska a loketní opěrky ve dveřích jsou nyní čalouněné tkanou textilií vyrobenou z recyklovaného polyesteru. Po inovativním procesu výroby, během kterého se z více než 90 % recyklovaných polyesterových vláken vytvoří 2D plochá tkanina, tuto tkanou textilii použijeme na pletených částech palubní desky a výplní dveří. Tento proces spotřebuje o přibližně 98 % méně vody než bavlna a ve srovnání s běžným zpracováním polyesteru snižuje emise CO2 přibližně o 80 %.

ZNOVUPOUŽITÝ HLINÍK.
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)

Naší hlavní zásadou při navrhování a vývoji produktů je „recyklované na prvním místě“. Kola nové generace našich vozů MINI mají podíl až 70 % znovupoužitého hliníku pocházejícího z hliníkového šrotu. Ve spojení s používáním zelené elektřiny tím ve srovnání s výrobou využívající výhradně nový hliník ušetříme přibližně 90 % energie. Výroba sekundárního hliníku je spojena s o 95 % nižšími emisemi skleníkových plynů.

6. MODELY A CENY

MINI Cooper SE
Paket John Cooper Works
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 160 (218) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 6,7s
 • Cena od 1 146 729,9 Kč
 • Dojezd: 387-394 km

MINI Cooper SE
Paket Essential
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 160 (218) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 6,7s
 • Cena od 904 800 Kč
 • Dojezd: 389-402 km

MINI Cooper SE
Paket Favoured
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 160 (218) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 6,7s
 • Cena od 1 120 002,1 Kč
 • Dojezd: 387-396 km

MINI Cooper SE
Paket Classic
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 160 (218) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 6,7s
 • Cena od 1 086 643,8 Kč
 • Dojezd: 389-401 km

MINI Cooper E
Paket John Cooper Works
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 135 (184) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 7,3s
 • Cena od 1 037 530 Kč
 • Dojezd: 293-298 km

MINI Cooper E
Paket Classic
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 135 (184) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 7,3s
 • Cena od 936 052 Kč
 • Dojezd: 294-305 km

MINI Cooper E
Paket Favoured
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 135 (184) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 7,3s
 • Cena od 1 010 802,3 Kč
 • Dojezd: 293-300 km

MINI Cooper E
Paket Essential
NOVÉ ELEKTRICKÉ MINI COOPER (2023)
 • Výkon: 135 (184) kW (PS)
 • 0-100 km/h: 7,3s
 • Cena od 795 600,1 Kč
 • Dojezd: 295-305 km

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁM ZAŠLETE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

7. FOTOGALERIE