Přeskočit na obsah

Nyní neexistují žádná omezení toho, kam vás nový MINI Cooper S E Countryman ALL 4 může vzít. Vaše dojíždění do zaměstnání se právě stalo o mnoho výhodnější a užijete si pohodlné jízdy, díky nízké úrovni hluku v interiéru vašeho MINI.  Pokud svou cestu začnete s plně nabitou baterií, ujedete až 42 km a až 500 km při kombinaci benzínového a elektrického motoru. Přepnutí mezi elektrickým a benzínovým pohonem probíhá plně automaticky a vy tak můžete pokračovat ve vaší cestě s neobyčejně nízkou spotřebou 2,3 – 2,1 l/100km.

MINI Cooper S E Countryman ALL4 - Plug-in Hybrid

Nabíjení doma i na cestách

MINI je standardně vybaveno nabíjecím kabelem, který můžete zapojit do běžné domácí zásuvky. Nabíjení vozidla se pohybuje mezi dvěma až osmi hodinami,  v závislosti na napětí ve vaší  domácí síti a aktuálnímu stavu baterie. Pro dobíjení můžete také využívat veřejných dobíjecích stanic.

Lithium-iontová baterie vyniká dlouhou životností a vysokým výkonem, díky modernímu chladícímu systému, který ji stále udržuje v optimální teplotě. Na levém předním blatníku je umístěn nabíjecí port, který je vybaven led proužkem indikujícím jednotlivé fáze nabíjecího cyklu.

Vyberte si jízdní režim, který nejlépe odpovídá Vaší náladě nebo potřebám.

REŽIM AUTO EDRIVE.

Běžný režim AUTO EDRIVEvolí nejefektivnější kombinaci elektrického a benzinového motoru v závislosti na vaší rychlosti, akceleraci a stavu baterie. AUTO eDrive je rozdělený do dvou fází. Pokud je stav nabití baterie mezi 100 % a 7 %, můžete jezdit rychlostí až 80 km/h – bez spotřebovávání paliva. Ve vyšších rychlostech, nebo pokud to vyžadují podmínky, benzinový motor automaticky nastartuje. Pokud klesne nabití baterie pod 7 %, můžete s vaším MINI Cooper S E Countryman ALL4 jezdit v čistě elektrickém režimu s mírnou akcelerací až do 20 km/h a s jemnou akcelerací až do 55 km/h.

REŽIM MAX EDRIVE.

Čistě elektrickou jízdu bez spotřebování paliva si můžete užít v režimu MAX eDrive až do 125 km/h. Pokud chcete jet rychleji nebo zrychlovat ostřeji, není to problém.

REŽIM SAVE BATTERY.

V tomto režimu benzinový motor dobíjí baterii nebo udržuje status nabití na 90 %. Pokud jedete v režimu Save Battery, dělá všechnu práci spalovací motor a vy se tak můžete k čistě elektrickému pohonu vrátit v místech, kde bude charakter vaší jízdy klidnější.

ParametrHodnota
Motor:3/4 (válce/ventily)
Objem:1 499 (cm3)
Max. výkon:100 (136)/4,400 – 4,400 (kw (k)/1/min)
Max. točivý moment:220 /1,250-4,300 (Nm/1/min)
0 – 100 km/h:6,8 (s)
Max. rychlost:198 (km/h)
Spotřeba paliva:2,3 – 2,1 (l/100 km)
CO2:52 (g/km)
Pohotovostní hmotnost:1 735 (kg)

MINI Cooper S E Countryman ALL4